Huawei Türkiye Enterprise İş Birimi, 14 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirdiği Huawei Enterprise Ekosistem İş Ortakları Zirvesi’nde sektördeki paydaşlarıyla buluştu. Huawei Türkiye Genel Müdürü Cem Zhao ve Huawei Türkiye Enterprise Ülke Müdürü Robben Zeng’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma kapsamında, Huawei’nin kurumsal iş çözümleri özelindeki ürün ve hizmetlerinde yenilikler katılımcılarla paylaşıldı.

Huawei Türkiye Enterprise İş Birimi, 14 Mart’ta gerçekleştirilen Huawei Enterprise Ekosistem ve İş Ortakları Zirvesi kapsamında sektördeki paydaşları ile bir araya geldi. Huawei tarafından iş dünyasına sunulan birçok yeni ürünün de tanıtımının gerçekleştirildiği etkinlik kapsamında, Huawei Türkiye Openlab servisleri, Huawei kanal politikaları, akıllı bilişim özelindeki gelişmeler, satış sonrası hizmetler ve markanın servis konusundaki yetkinliği ile fırsatların sektörde doğru kullanılması kapsamındaki sunumlar, öne çıkan içerikler arasındaydı.

Huawei Türkiye Enterprise’ın bu buluşma çerçevesinde sektöre tanıttığı ürünler arasında, All Flash Storafe, Wi-Fi6, Veri Merkezi Switch’leri, Yapay Zeka Destekli Kamera yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Huawei Türkiye Genel Müdürü Cem Zhao, Huawei Enterprise ekosistemini bu etkinlikte bir araya getirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Huawei’nin bugüne kadar pazara sunduğu ürün ve servislerle birçok ödül aldığının altını çizen Cem Zhao, bu başarıyı lokal ve global platformlarda aldıkları ödüllerle de taçlandırdıklarını söyledi. Yapay zeka, nesnelerin interneti, bulut bilişim gibi konularda inovatif çözümler geliştirdiklerini belirten Huawei Türkiye Genel Müdürü, kamu kurumları ile de birçok alanda işbirliğine gittiklerini sözlerine ekledi.

İstanbul merkez ofiste yer alan Huawei Openlab merkezini, iş ortaklarının ürün ve servislerini geliştirmeleri için konumlandırdıklarını ifade eden Cem Zhao, en önemli amaçlarından birinin Türkiye’nin dijital ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu da vurguladı. Müşterileri ile kazan-kazan iş modeline dayalı bir yapı içinde çalıştıklarını söyleyen Zhao, Türkiye’nin her alandaki dijital dönüşümü için de özveriyle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Huawei Türkiye Enterprise Ülke Müdürü Robben Zeng ise zirvede gerçekleştirdiği konuşmada, 17 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini ve gerek taşıyıcı gerekse mobil ürünler anlamında önemli yol kat ettiklerini ifade etti. Huawei Enterprise iş grubunun tüm bu süreçte çok önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Robben Zeng, özellikle son yıllarda kurumsal iş çözümlerinde çok önemli mesafeler kat ettiklerini de vurguladı.

Artık birçok sektörde dijital dönüşümün hız kazandığını ve bu dönüşümün önümüzdeki dönemlerde dijital dönüşümün daha da hızlanarak ve artarak devam edeceğini belirten Robben Zeng, Türkiye özelinde de hem kamu kurumları hem de özel sektör şirketleri için bu dönüşüme içtenlikle katkı sağlamayı hedeflediklerini altını çizdi. Yalnızca ticari hedeflerde değil, Türkiye’de kurumsal iş çözümleri ekosisteminin gelişimi için de ortaya koydukları ürünlere ve servislerle ayrıca katkıda bulunduklarını ifade eden Huawei Türkiye Enterprise Ülke Müdürü, Türkiye’deki Enterprise stratejisinin platform artı ekosistem iş modeline dayandığını söyledi. Kurumsal iş çözümleri dünyasının geneline bakıldığında iş ortaklarının çok büyük önemi olduğunu vurgulayan Zeng, “Bu kesinlikle tek başınıza alabileceğiniz bir yol değil, ancak doğru iş ortaklıkları doğru kararlar ve doğru strateji ile başarıya ulaşmak mümkün. Bu anlamda da birlikte bir ekosistem oluşturduğumuz tüm paydaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.