Alcatel’in amiral gemisi modeli IDOL 4, İstanbul’da gerçekleştirilen basın etkinliğiyle Türkiye’de satışa sunuldu. Sanal gerçeklik (VR -Virtual Reality) gözlüğü ile birlikte satışa sunulan cihazın tavsiye edilen satış fiyatı 1099 TL olarak açıklandı.

2016 yılı içinde Türkiye ofisini açan ve Alcatel Onetouch olan marka ismini yenilenen logosuyla birlikte Alcatel olarak sadeleştiren şirket, IDOL modeliyle de oldukça iddialı.

Oldukça ince bir kasaya sahip olan IDOL 4 7.1 mm kalınlık değerine ve 135 gram ağırlığa sahip. Cihazda Qualcomm’un 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisine ve Adreno 405 grafik işlemcisine yer verilmiş. Performans 2 GB RAM ile desteklenmiş.

Al

5.2 inçlik Full HD (1920×1080) ekrana sahip olan IDOL 4’te Qualcomm Assertive Display teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde ekran her açıdan net görüntü sağlıyor ve özellikle dış mekanlarda, güneş ışığı altında bile rahat bir seyir ve okuma keyfi sunuyor.

IDOL 4’te13 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamera yer alıyor. Arka kamera hızlı otomatik odaklama (0,1 –0,3 saniye) ve 360 derece fotoğraf özelliklerine sahip. f/2.0 diyafram aralığına sahip kamera düşük ışık koşullarında iddialı.

IDOL 3 modelinde JBL ile işbirliği yapan Alcatel, IDOL 4’te Waves ile işbirliğini tercih etmiş. Waves desteğiyle ön yüzeyde yer alan hoparlörler ile IDOL 4 stereo ses kalitesine kavuşmuş.

Tamer İşisağlam

Alcatel Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşisağlam, ürün hakkında, “IDOL 4, Alcatel’in yenilikçiliğinde bir kilometretaşı niteliğinde. Kullanıcıya müzikten videoya ve oyunlara kadar her içeriği anında sunan Boom tuşunun yanı sıra multimedya deneyiminde yapılan yenilikler son derece heyecan verici. Her açıdan çarpıcı görüntü sunan telefon ekranı, güçlü ses sistemi ve profesyonel seviyede kamera ile IDOL 4, yeni nesil akıllı telefonların çıtasını zirveye taşıyacak” açıklamasında bulundu.

Alcatel IDOL 4, sanal gerçeklik gözlüğüne dönüşen bir paket içinde satışa sunuluyor. Türkiye için tavsiye edilen satış fiyatı 1099 TL olarak açıklandı.

Alcatel POP 4S de satışa sunuldu

Alcatel’in, kişiselleştirilme özellikleriyle genç nesillere hitap eden POP 4 serisi akıllı telefonlarının en yeni üyesi Alcatel POP 4S de artık Türkiye’de.

Alcatel Türkiye Ülke Müdürü Tamer İşisağlam, ürün hakkında şunları söylüyor: “Alcatel POP 4S, teknolojiyi tarzının bir parçası olarak gören yirmili yaşlardaki tüketicilerimiz için harika bir seçenek. Kişiselleştirme, Alcatel’in akıllı telefon inovasyonunda en çok önem verdiği değerlerden biri. POP 4S de, bu değeri en iyi yansıtan ürünlerden biri.”

 

POP 4S, 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera ile donatılmış. Büyük sensör ve ultra hızlı odaklama özellikleri sayesinde net, parlak görüntüler yakalanabiliyor ve özellikle geceleri çekilen özçekimlerde bu kalite hemen hissediliyor. POP 4S, octa-core CPU ve 4G LTE category 6 teknolojileriyle donatılmış bulunuyor. Bu özellikler POP 4S’i, oyun ve bağlantı işlevleri için güçlendiriyor. POP 4S, parmak izi tanıma özelliğiyle kişisel bilgileri de çok iyi koruyor.

Alcatel POP 4S,  999 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.