Sony, Eylül ayının başında Berlin’deki IFA Fuarı’nda tanıttığı yeni amiral gemisi Xperia XZ için İstanbul’da basın tanıtımı gerçekleştirdi.

19 Ekim’de Türkiye’de satışa çıkacak olan Xperia XZ için tavsiye edilen satış fiyatı 2799 TL olarak açıklandı.

Sony Xperia XZ,  orman mavisi, platinyum ve madeni siyah renk seçeneklerine sahip.

xperiaxz_renkler

Akıllı telefon pazarında iddialı cihazlarla boy gösteren Sony, yeni amiral gemisi modelinde yeni özelliklerle tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Xperia XZ, yenilikçi üçlü görüntü algılama teknolojisi ile hareket eden nesnelerde bile her ışık koşulunda net fotoğraflar çekmenizi sağlayan gelişmiş bir kamera deneyimi vadediyor.

Sony Mobile Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Jason Smith’in de katımıyla gerçekleştirilen etkinlik sonrasında Smith: “Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak kişiselleştirilmiş akıllı ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Türkiye Ortadoğu ve Afrika bölgesi içerisinde önemli bir konuma sahip. Bu nedenle, kullanıcılarımızın ihtiyaç ve taleplerini sürekli takip ediyoruz. Yeni amiral gemimiz Xperia XZ ve premium modelimiz Xperia X Compact, sahip oldukları üstün teknolojik özelliklerin yanı sıra şık tasarımları sayesinde teknoloji ile aranızda muhteşem bir uyum oluşturacak” dedi.

Birçok akıllı telefon markası Sony’nin ürettiği lensleri kullanıyor. Sony, kendi ürettiği lensleri yine kendi geliştirdiği teknolojilerle birleştirip en iyi fotoğraf deneyimini hedeflemiş.

23MP ana kamera deklanşör tuşuna bastığınız anda kamerayı açıp 0,6 saniye gibi bir zaman diliminde süper hızlı fotoğraf çekmenizi sağlıyor.

xperia-xz-camera

Cihaz, Sony’nin Akıllı Aktif Mod’da SteadyShot™ teknolojisini kullanarak 5 eksenli görüntü sabitleme imkânı sunuyor, bu sayede yürürken veya aşırı yakın planda dahi daha kaliteli videolar çekmek mümkün.

Xperia XZ,  13 MP ön kamerasıyla da selfie ve vlog çekenlerin ihtiyacına cevap vermeye hazır.  Yüksek hassasiyete sahip ön kamera ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde iddialı.  Xperia XZ,  daha önceki amiral gemisi modellerinde olduğu gibi 4K video kayıt imkânı sunuyor.

5.2” ekranı ve metal arka kasasıyla Xperia XZ elinize mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Kesintisiz yüzey, tekil formdan esinlenerek tasarlanmış; yüksek parlaklığa ve saflığa sahip olan ALKALEIDO™ metal ise cihazın üstün tasarımını zenginleştiren parlaklık ve derinlik hissini ortaya koyuyor.

Xperia XZ, suya dayanıklı tasarımı sayesinde, üstüne su döküldüğünde veya yağmur altında rahatlıkla kullanılabiliyor. Xperia XZ pili korumak amacıyla uyumlu çalışan ve pil ömrünü iki katına çıkaran Qnovo Adaptive Charging ile tamamlanmış Battery Care6 özelliği yer alıyor. Qnovo Adaptive Charging, pil ömrünü kısaltacak herhangi bir zararı önleme amacıyla şarj akımını izleyerek gerekli ayarlamaları yapıyor. Battery Care ise, öğrenilmiş alışkanlıkları temel alarak şarj sürecini kontrol ediyor ve şarj düzeyi %90’a geldiğinde, şarj etmeyi durduruyor, aşırı şarjı önleyerek tam ihtiyaç duyulan andan önce şarj etme işlemini sonlandırıyor. Xperia İpuçları da kişisel ipuçları ve öneriler sunmak için kullanıcı alışkanlıklarını tanıyor ve böylece size kişisel kullanıcı deneyimlerinizi yükseltmenizde yardımcı oluyor. Akıllı Temizleyici, kullanım alışkanlıklarını öğrenerek, belirli uygulamaların ön belleklerini siliyor ve cihaz performansını otomatik olarak en üst düzeye çıkarıyor. Böylelikle her zaman ideal performansı sağlıyor.

Xperia XZ,  Qualcomm® Snapdragon™ 820 işlemciyle birlikte geliyor. Xperia XZ  parmak izi sensörü yine yandaki açma kapama tuşunun üzerinde yer alıyor.

Cihaz USB Type-C™ şarj cihazı ile sunuluyor.

xperia-xz-horizontal-full