Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘u duyurmasının ardından Huawei de katlanabilir telefonu Mate X’i Barselona’da düzenlenen MWC (Mobile World Congress) fuarında tanıttı.

Huawei Mate X’in ekranı katlanabilir Full View teknolojisi ile 6,6 inçten 8 inçe büyüyor.

Huawei Mate X ikisi bir arada akıllı telefon ve tablet olarak esnek bir OLED paneline ve teknolojiyi stille harmanlayan bir Falcon Wing menteşeye sahip. Tek elle açılabilen, hafif ve katlanabilir akıllı telefon, teknolojinin güzelliğini özetleyen ve gelecekteki akıllı telefonlar için daha yüksek bir çıta oluşturan yeni Interstellar Blue Wave rengiyle kullanıcılarla buluşuyor.

5G için hazır

Esnek OLED katlanabilir FullView ekranı ve dünyanın en hızlı 5G modem çip seti Balong 5000, geniş ekran deneyiminin ve taşınabilirliğin uyum içinde bulunduğu yeni bir arayüz modu sunmak üzere bir araya geliyor. Ekran üzerinde çoklu görevleri yönetmekte de her zamankinden daha iyi sonuçlar elde ediliyor. Güç düğmesi üzerinde entegre bulunan parmak izi okuyucu ile Huawei Mate X tek harekette aktif hale geliyor. Huawei Mate X, katlandığında 17mm, açıldığında ise 5,4 mm kalınlığında oluyor.

Huawei Mate X, katlanabilir tasarımla birlikte kamera sisteminin hem ön hem de arka kameraların rolünü birlikte oynamasını mümkün kılarak devrim niteliğinde bir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor.

Dünyanın ilk 7nm 5G çok modlu modem çip seti Balong 5000 ile donatılan Huawei Mate X, gelecek 5G akıllı telefonlarının da bir göstergesi olma niteliği taşıyor.

Ayrıca Huawei SuperCharge’ı destekleyen yüksek kapasiteli 4,500mAh pil, 5G döneminde daha yüksek pil performansı talebini karşılamak üzere HUAWEI Mate X’te bulunuyor.

Huawei Mate X 55 watt gücünde, Matebook dizüstü bilgisayarları da şarj edebilen şarj adaptörü ile, her akıllı telefondan daha hızlı şarj olabiliyor.